Усі студенти, які не склали тестовий іспит «Крок 2», можуть взяти участь у державних випускних іспитах. Ці студенти не отримують сертифікати ліцензійного іспиту, їх державна атестація вважається непройденою, і вони не отримують диплома про вищу освіту.
Мінімальний прохідний бал (2021)
Наразі мінімальний прохідний бал становить 60,0 % правильних відповідей. Мінімальний прохідний бал затверджено Міністерством охорони здоров’я України (Наказ № 106 МОЗ України від 22 січня 2021 року).
Права та обов'язки екзаменуємих
Ліцензійні іспити можуть складати лише студенти, які були належним чином зареєстровані в Центрі тестування їхніми навчальними закладами.
Студенти мають право:
Студенти, які беруть участь у Ліцензійному іспиті, мають право складати контрольні роботи відповідно до затвердженого розкладу, отримувати результати тестування та звертатися з проханням перевірити отриманий тест за стандартною процедурою.
Студенти повинні:
• ознайомитися з Процедурою Ліцензійного Іспиту;
• своєчасно прибути на місце екзамену та мати при собі паспорт;
• виконувати вказівки та вимоги представників комісії з тестування, які проводять іспит;
• після завершення іспиту передати бланк відповідей та екзаменаційний буклет представнику Центру тестування, який проводить іспит;
• уникати внесення в клас будь-яких предметів або речовин, які потенційно небезпечні для життя та здоров'я інших учасників тестування.
Під час тестування студенти не повинні:
Студент, який порушує ці правила, втрачає право продовжити написання тесту і на вимогу представника Центру тестування зобов’язаний негайно здати бланк відповідей та залишити клас. Надісланий бланк відповідей у цьому випадку не перевіряється і натомість позначається як «0» («не склав»).
• використовувати або мати при собі будь-які додаткові матеріали, у тому числі пристрої зв’язку чи пристрої, які можна використовувати для сканування, обробки, зберігання та пошуку інформації, а також папір або будь-які друковані чи рукописні матеріали, які не дозволені процедурою випробування;
• перешкоджати роботі інших студентів та виконанню обов'язків осіб, уповноважених проводити Ліцензійний іспит;
• порушувати правила поведінки;
• спілкуватися з іншими студентами або передавати їм будь-які предмети та матеріали, в тому числі екзаменаційні матеріали;
• будь-яким способом розкривати інформацію про зміст тестових завдань до закінчення іспиту;
• залишати клас без дозволу. Якщо учневі через стан здоров’я необхідно вийти з класу, щоб погодувати дитину, зробити перерву у ванну (у цьому випадку наявність захворювання має бути належним чином підтверджено відповідними документами, а школа має повідомити тестування Завчасно письмово про це ради) тощо, він повинен повідомити про це представника тестової комісії та отримати дозвіл на вихід із класу. Коли студент повертається до класу, співробітник Департаменту поліції охорони Національної поліції України знову повинен за допомогою металошукача або інших пристроїв перевірити, чи є у студента при собі заборонені на іспиті гаджети. класній кімнаті. Додаткові місця в класі мають бути зарезервовані для студентів, яким було дозволено покинути клас під час іспиту на ліцензування;
• під час іспиту виносити з класу екзаменаційні буклети та бланки відповідей.
Процедура іспиту
Загальна інформація:
Зареєстровані студенти повинні складати іспит лише за умови, що стан їхнього здоров’я дозволяє пройти тестування.
Для адміністрування іспитів з ліцензування Центр тестування виготовляє та використовує закриті екзаменаційні буклети англійською мовою. Центр тестування може надати різні екзаменаційні книжки для різних груп студентів.
Ідентифікація студентів:
Студенти, які складатимуть іспит, ідентифікуються за паспортом.
До початку іспиту:
Учні повинні залишити свої особисті речі у місці, відведеному для цієї мети навчальним закладом.
До екзаменаційної кімнати студенти заходять лише у присутності представників Центру тестування, навчального закладу та Департаменту охорони Національної поліції України. Студенти допускаються до класу та отримують екзаменаційні матеріали лише за списком, який має представник Центру тестування.
Співробітник Департаменту охорони поліції Національної поліції України використовує металошукач або інші пристрої для виявлення будь-яких гаджетів, заборонених у аудиторії іспитів.
Відповідно до вказівок представника Центру тестування, учні періодично займають свої місця в класі, між ними залишається принаймні одне місце. Таким чином учні сидять послідовно ряд за рядом, залишаючи кілька рядів вільними. Вільні ряди зарезервовані для пересадки студентів, яким під час іспиту необхідно залишити класну кімнату.
Інструктування студентів:
Перед початком Ліцензійного іспиту представник Центру тестування інформує екзаменованих про процедуру Ліцензійного іспиту. Після цього кожному студенту видається пронумерований екзаменаційний буклет.
Студент повинен поставити свій підпис чорнилом у графі «Додаткова інформація» на бланку відповідей та ввести обов’язкові ідентифікаційні дані та дані іспиту. Для персоніфікації екзаменаційного буклету студент повинен заповнити поля на обкладинці зошита своїм ідентифікаційним кодом та прізвищем та записати номер буклета у бланк відповідей.
Під час іспиту екзаменаційні буклети та бланки відповідей не можна виносити з аудиторії.
Тестування:
Тест іспиту «Крок» складається з 150 питань. Іноземні студенти мають 3 години на виконання тесту.
У правій частині бланка відповідей учень повинен записати відповіді на тестові завдання з буклету.
У кожному тестовому завданні має бути відзначена лише одна найбільш вірогідна відповідь.
Кілька відповідей або відсутність відповіді буде вважатися неправильною відповіддю на запитання.
Овал, що відповідає обраній відповіді, потрібно замалювати таким чином, щоб його поле було повністю забарвлене.
Усі тестові завдання мають 5, а іноді 4 відповіді з множинним вибором, з яких учні повинні вибрати одну правильну.
Якщо учень раніше відповів на всі запитання з буклету, йому потрібно підняти руку, і проктор прийде і забере буклет і бланк відповідей.
Завершення іспиту:
Після виконання роботи з екзаменаційним буклетом студент повинен покласти бланк відповідей до буклету, передати його представнику екзаменаційної комісії та залишити аудиторію.
Якщо студент почувається погано під час іспиту:
Якщо стан здоров’я учня погіршується під час Ліцензійного іспиту, про це слід негайно повідомити представника Центру тестування та представників навчального закладу. Якщо продовження іспиту для такого учня неможливо, представник екзаменаційної комісії повинен припинити іспит для учня та скласти відповідний протокол за підписом студента та представників Центру тестування та університету.
Результати ліцензійного іспиту
Результати:
Результати Ліцензійного іспиту офіційно оприлюднюються Центром тестування шляхом надсилання їх на офіційні електронні адреси вищих навчальних закладів протягом 14 днів. Центр тестування не публікує бали студентів на своєму офіційному сайті.
Результати Ліцензійного іспиту представлені якісно та кількісно.
Результати якісного Ліцензійного іспиту представлені у форматі «склав» / «не склав» і базуються на вимогах до професійної компетентності медичних працівників, визначених національними стандартами вищої освіти.
Результати Ліцензійного іспиту оформлюються у відповідних формах звітів, які оформляються та затверджуються Випробувальною комісією.
Результати Ліцензійного іспиту заносяться до бази даних Центру тестування.
Сертифікати:
Студенти, які успішно склали ліцензійні іспити, отримують сертифікати ліцензійного іспиту. Сертифікати оформлюються та видаються протягом 30 днів після оприлюднення результатів іспиту. Студенти, які не склали ліцензійний іспит, все ще можуть взяти участь в інших етапах державної атестації.
Усі сертифікати внесені до Реєстру сертифікатів слухачів вищої освіти за спеціальністю «Медицина та фармація». Сертифікат ліцензійного іспиту є додатком до Диплому про вищу освіту відповідного рівня у відповідній галузі знань. Свідоцтва вручаються уповноваженим представникам вищих навчальних закладів, що фіксується у відповідному реєстрі.
У разі втрати або пошкодження сертифікату учень може отримати дублікат сертифікату за письмовим запитом, зробленим адміністрацією його школи до тестової комісії. Дублікат сертифікату можна вручити студенту особисто або представнику адміністрації університету за наявності письмового запиту та паспорта студента.